Zespół Dona Nobis

Nasza grupa powstała we wrześniu 2008 roku z inicjatywy ówczesnego księdza
wikariusza. Nazwę „Dona Nobis” wymyślił Tomek, oznacza ona „Obdarz Nas”.  Jest więc powiązana z tym, czego pragniemy: Bożej łaski i błogosławieństwa. Stały skład zespołu liczył wtedy osiem osób. Często jednak wspomagały nas osoby, które kiedyś należały do grupy, jednak z różnych względów nie mogły być w stałym składzie. Wiodącym instrumentem była gitara, ale towarzyszyły nam również: flet poprzeczny, perkusja, djembe, gitara basowa, skrzypce, itp

Naszą działalność widać przede wszystkim podczas niedzielnych Mszy Świętych dla młodzieży. Poza tym śpiewaliśmy podczas czuwań i adoracji, przygotowywaliśmy oprawę muzyczną w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, zostaliśmy dwukrotnie zaproszeni na wieczór poezji i wystawy fotograficznej księdza Jarosława Bukowskiego, spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury oraz inne uroczystości i imprezy środowiskowe. Zorganizowaliśmy również koncert w naszej parafii, a także gościnnie przygotowaliśmy oprawę Mszy Świętej w parafiach sąsiednich (Niedzbórz, Unierzyż, Dziektarzewo). 06.04.2013r. w Katedrze Płockiej oprawialiśmy muzycznie czuwanie w noc poprzedzającą Święto Bożego Miłosierdzia.

Link na facebook’a zespołu: https://www.facebook.com/groups/1628904234052909/

Po dwóch latach przerwy 2013, 2014 zespół ponownie reaktywował z mocniejszą siłą w roku 2015.

Na dzień dzisiejszy zespół liczy 16 osób: 

Gitara prowadząca – Tomasz Osiński

Wokal – Paulina Osińska, Marta Żendarska, Ania Błazińska, Joanna Pisarek, Aleksandra Żendarska, Daria Markuszewska, Zosia Gregorczyk, Dominika Cajc, Marysia Giżyńska, Natalia Lampkowska, Kinga Sobiecka, Kasia Krysztofiak, Daria Szczepańka, Syliwia Szczepańska, Daria Szóstek