Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

„Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie, GOTÓW!!”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to wspólnota która skupia ludzi młodych, którzy chcą pożytecznie i na chwałę Bożą wykorzystać swój wolny czas. Potrafimy się nie tylko bawić, ale także robić coś innego dla innych i modlić się.
15 kwietnia 1995 r. papież św. Jan Paweł II podkreślił jak ważna jest rola KSM słowami: „Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM „.
Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia szczególnie społecznego i kulturalnego.
KSM w naszej parafii powstał we wrześniu 2012r. Z inicjatywy ówczesnego wikarego ks. Pawła Antkiewicza. Obecnie mamy 11 członków, a naszym Asystentem jest ks. Dariusz Nowotka. Patronami KSM są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

Zarząd:

Prezes: Natalia Kowalska
Zastępca Prezesa: Joanna Skawińska
Skarbnik: Julia Cajc
Sekretarz: Martyna Kaźmierowska
Zastępca sekretarza: Agnieszka Łebskowska

Sekcja Medialna:

Lena Banasiak
Dominika Cajc
Milena Laskowska

Sekcja Formacyjna:

Dawid Kowalski
Natalia Kowalska
Franciszek Kubiński
Milena Laskowska
Martyna Kaźmierowska

Obecny skład naszego oddziału liczy 26 osób:

Anna Żmuda
Dominika Cajc
Julia Cajc
Emilia Wółkiewicz
Cezary Wółkiewicz
Natalia Kowalska
Dawid Kowalski
Antonina Szczepińska
Maria Szczepińska
Krystian Szczepiński
Jakub Kowalewski
Alicja Gawlińska
Martyna Kaźmierowska
Milena Laskowska
Julia Mendyk
Patrycja Jakubowska
Kacper Łukaszewski
Zofia Gregorczyk
Anna Błazińska
Wiktoria Błocka
Weronika Wieczorek
Lena Banasiak
Maja Rusin
Joanna Skawińska
Agnieszka Łebkowska
Franciszek Kubiński

Galeria zdjęć

Galeria pojawi się wkrótce 🙂