Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

„Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie, GOTÓW!!”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to wspólnota która skupia ludzi młodych, którzy chcą pożytecznie i na chwałę Bożą wykorzystać swój wolny czas. Potrafimy się nie tylko bawić, ale także robić coś innego dla innych i modlić się.
15 kwietnia 1995 r. papież św. Jan Paweł II podkreślił jak ważna jest rola KSM słowami: „Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM „.
Zasadniczym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia szczególnie społecznego i kulturalnego.
KSM w naszej parafii powstał we wrześniu 2012r. Z inicjatywy ówczesnego wikarego ks. Pawła Antkiewicza. Obecnie mamy 11 członków, a naszym Asystentem jest ks. Dariusz Nowotka. Patronami KSM są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

Zarząd:
Cajc Dominika- prezes
Markuszewska Daria- z-ca prezesa
Pauba Maciej- skarbnik
Żendarska Marta- sekretarz
Błazińska Anna- z-ca sekretarza

Komisja rewizyjna:
Gregorczyk Zofia
Kałwa Martyna
Warecki Maciej

Zarząd Diecezjalny:
Błazińska Anna- delegat
Warecki Maciej- członek zwyczajny

Inni członkowie:

Aleksandra Żendarska
Jarosław Błaziński
Cezary Gumowski
Iga Wachol
Natalia Kowalska
Sandra Merchel
Nikola Urbańska
Zuzanna Besser
Milena Laskowska
Martyna Kaźmierowska
Julia Mendyk
Weronika Wieczorek
Dagmara Wrotna
Katarzyna Szwejer
Patrycja Jakubowska
Wiktoria Mańkowska

Sympatycy
Bujakowska Katarzyna

Filmy z przykładowych akcji:
– Turniej Siatkówki- https://www.youtube.com/watch?v=4IQo6EYyrfc


– Rajd rowerowy do Rostkowa- https://www.youtube.com/watch?v=eZe7sxMuvQg


-Rekolekcje Adwentowe w Płocku

https://www.youtube.com/watch?v=eZe7sxMuvQg-Rekolekcje
https://www.facebook.com/461235170575589/videos/1077500392282394/?pnref=story

Galeria zdjęć