Chór parafialny

Chór EMAUS działa przy parafii pod wezwaniem Św. Anny w Strzegowie od jesieni 2013r. Powstał z okazji Dożynek Diecezjalnych, które odbywały się w naszej parafii. Kilku mężczyzn zebrało się aby pośpiewać, zaczęli przychodzić na próby i tak się zaczęło. Po Dożynkach Diecezjalnych nastąpiła kontynuacja nauki śpiewu. Grupa utrzymała się i dochodziło coraz więcej nowych osób. Aż pewnego dnia zawiązała się niewielka grupka kobiet, która dołączyła do już wówczas sporej grupy mężczyzn.

Obecnie chór liczy 18 osób. Nazwa EMAUS powstała tuż przed wyjazdem do Czerwińska na pierwszy nasz Diecezjalny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Prowadzącym chór jest pan Mariusz Usiądek, organista naszej parafii, osoba o bardzo mocnych nerwach, jeśli chodzi o nasze próby.

Osiągnięcia chóru to:
wyróżnienie w 2016r. w Diecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Czerwińsku,
III-miejsce w 2017r. w Diecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Czerwińsku,
I miejsce w rejonowych eliminacjach SACROSONG 2017 w Płońsku, gdzie wykonaliśmy utwory „O, Panie Ty nam dajesz” w aranżacji Mateusza Lampkowskiego naszego chórzysty i drugi utwór „Oto jest Dzień”, oczywiście obydwie pieśni wykonaliśmy a capella . Rejonowe eliminacje w Płońsku otworzyły nam drogę do finału SACROSONGU 6 maja w Gostyninie, do którego obecnie przygotowuje się nasz chór.

Chór zapewnia oprawę muzyczną Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca oraz Eucharystii świątecznych, patriotycznych i okolicznościowych. Nasz chór jest specyficzny, gdyż w jego skład wchodzi większość mężczyzn, a tylko 6 kobiet i dlatego też podobno mamy bardzo fajne brzmienie, co podkreśla jury na przeglądach i eliminacjach. Chór EMAUS, to grupa wspaniałych ludzi kochających swoje hobby jakim jest śpiew i muzyka. Dążących uparcie do obranego celu i wkładających w to co robią ogrom swojej pracy i czasu. Dobrze, że są takie osoby, którym się jeszcze coś chce. Którzy nie patrzą na przeciwności, ale układają tak swoje sprawy, żeby starczyło jeszcze czasu w czwartek na 2 godziny próby.

W tym miejscu chcę bardzo podziękować księdzu Józefowi Błaszczakowi za to, że zawsze nas wspiera, panu Mariuszowi Usiądkowi, że z nami wytrzymuje i trwa w szkoleniu nas, a także naszemu koledze Mateuszowi Lampkowskiemu za przekazywanie nam swojej wiedzy.