Ogłoszenia

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2023 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu według porządku intencji.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dziś też o godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na modlitwę przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Dziś przypada dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Józefa Błaszczak. Czcigodnemu Solenizantowi składamy najlepsze życzenia imieninowe Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Wielkiego Patrona – św. Józefa.

4. We wtorek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20.00;
– Gorzkie Żale (w niedziele po Mszach św. o godz. 12.00).

6. W niedzielę 26 marca po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na krótkie spotkanie dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się 31 marca o godz. 19.00 Mszą św. w nowym kościele.

7. W ubiegłą sobotę 18 marca w Golubiu-Dobrzyniu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej. Ministranci w najmłodszej kategorii zajęli II miejsce i przeszli do Finału Diecezjalnego. Drużyna w składzie: Michał Tomporowski, Filip Denisiuk, Adam Mioduszewski, Dawid Cichocki, Gabriel Popielewski, Antoni Panfil. Gratulujemy. Ministranci w kategorii Lektor Młodszy zajęli III miejsce. Drużyna w składzie: Paweł Pauba, Bartosz Sowiński, Adam Staniszewski, Kacper Sowiński, Aleksander Kordowski, Konrad Rybka. Gratulujemy

8. W sobotę 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 16.00 będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.

9. Również w sobotę 25 marca o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się Misterium Pasyjne w wykonaniu 40-osobowej grupy pasjonatów z parafii Płonne. Na to misterium w ramach spotkania formacyjnego obowiązkowo przychodzą kandydaci do bierzmowania. Jest to punkt niezbędny do dalszej formacji.

10. Proszę też o ofiary na dekoracje i kwiaty do grobu Pana Jezusa. Listę można odebrać w zakrystii. Za złożone ofiary dziękuję mieszkańcom: Bud Zofijek, Prusocina, Marysinka za Radzimowicami oraz ulic: Łąkowej, Braci Grochowskich, Sportowej, Kruka Kruszewskiego.

11. Za tydzień po każdej Mszy św. ministranci i młodzież KSM za dobrowolną ofiarą będą sprzedawać ręcznie wykonane palmy. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w parafii. W sobotę od godz. 9.00 do sali parafialnej w kościele zapraszamy osoby, które chciały by pomóc dzieciom i młodzieży w robieniu palm. Serdecznie dziękujemy za kwiaty z bibuły do palm.

12. Dziś kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście – ks. Sławomirowi Ambroziakowi za daną nam możliwość nowego nawrócenia. Dziękujemy księżom spowiadającym i uczestniczącym w rekolekcjach.

13. W miniony piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Strzegowa. Dziękujemy śpiewającym, Służbie Liturgicznej, wszystkim uczestniczącym i czytającym oraz autorowi rozważań – panu prof. Danielowi Bartosiewiczowi.

14. W piątek 24 kwietnia grupa młodzieży z klasy maturalnej i naszego Liceum udaje się na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby modlić się do Matki Bożej przed egzaminem dojrzałości. Są jeszcze wolne 2 miejsca, można dołączyć do tej pielgrzymki. Zapraszamy nie tylko młodzież.

15. Od kilku lat odbywa się w diecezji Konkurs Biblijny. Do etapu diecezjalnego przeszły zwyciężczynie etapu dekanalnego – Maja Pietrzak i Natalia Kowalewska. Gratulujemy.

16. W niedzielę 26 marca grupa parafian udaje się do Opery Narodowej w Warszawie na operę „Rigoletto” Verdiego. Koszt transportu 45 zł (wpłaty w autobusie). Autobus odjeżdża z parkingu przy kościele o godz. 15.00.

17. Bilety na koncert “ABBA SYMFONICZNIE”, który odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2023 r. o godz. 19.30 w Płocku zostały już sprzedane.

18. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej i parafialnym faceboo’ku. Zapraszamy do polubienia i odwiedzania.