INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
5 lipca 2020 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu o godz. 1800.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 10.00 i 12.00. Po Mszy o 12.00 procesja Eucharystyczna.

3. We wtorek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek 10 lipca różaniec KŻR MB Nawiedzenia o godz. 19.00 przy figurze w Konotopie. Zapraszam.

5. W miniony czwartek organista poinformował Księdza Proboszcza, że przez miesiąc będzie na zwolnieniu lekarskim do 25 lipca. Konieczne wydarzenia będą obsługiwali zaproszeni organiści z innych parafii.

6. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w środę 1 lipca przenocowali i ugościli pielgrzymkę z Łomianek do Gietrzwałdu. Pielgrzymi niosą również nasze intencje.

7. Dziękuję Dyrekcji GOK-u za użyczenie sali na nocleg, Straży Pożarnej za możliwość skorzystania z kuchni, Kołu Gospodyń Wiejskich ze Strzegowa za przygotowanie obfitego i smacznego posiłku, a paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku za wspaniałe ciasta.

8. Ministrantów oraz młodzież z KSM i zespołu „Dona nobis” udzielających się w parafii zapraszamy na spływ kajakowy i wspólne ognisko z posiłkiem we wtorek 7 lipca o godz. 11.00 (osoby, które chcą uczestniczyć tylko w ognisku zapraszamy na godz. 12.00). Spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym państwa Gralewiczów „ARKA”. Zapisy u ks. Dariusza i Natalii Kowalskiej najpóźniej do niedzieli. Koszty imprezy pokrywa fundusz ministrancko-młodzieżowy.

9. Informacja dotycząca pielgrzymki do Chorwacji. W związku z epidemią i przesunięciem terminów, wszystkich uczestników zapraszam na spotkanie dotyczące tego wyjazdu. Odbędzie się ono w niedzielę 2 sierpnia o godz. 15.00 w kaplicy nowego kościoła. Istnieje też możliwość dopisania się nowych osób do tej pielgrzymki. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Dariusza.

10. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”, zachęcam do lektury.

11. W czasie wakacji, urlopów i wyjazdów nie zapominajmy o Panu Bogu, Mszy św., sakramentach i modlitwie.

12. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej, facebook’u i w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.