INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 września 2022 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00 w tygodniu według harmonogramu intencji.

2. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Tego dnia zapraszamy również grupę lektorską na adorację, Mszę św. i spotkanie organizacyjne na plebanii.

3. W czwartek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maryjny – październik. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej. Maryja w wielu miejscach prosiła: odmawiajcie różaniec. Jeżeli coś jest ratunkiem dla nas, to właśnie ta modlitwa, żywa ewangelia – różaniec. Codziennie od poniedziałku do soboty różaniec po Mszy św. o godz. 18.00 z udziałem dorosłych i młodzieży (kandydaci do bierzmowania przychodzą z indeksami). Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 z udziałem dzieci (dzieci otrzymują pamiątki, będą też każdego dnia poznawać kolejnych świętych). Jest okazja by podziękować Kołom Żywego Różańca za modlitwę przez cały rok. Zachęcamy również do odmawiania różańca w wioskach przy figurkach. W niedziele część różańca w ramach Mszy św. o godz. 8.30, 10.00 i 12.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające, o które w Fatimie prosiła Matka Boża. Tego dnia o godz. 18.00 odprawiona będzie również Msza św. w intencji uczestników lipcowej pielgrzymki do Fatimy. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, modlitwa wynagradzająca i błogosławieństwo.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.00 i 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o 12.00 także procesja Eucharystyczna, ostatnia w tym roku. Dziękujemy Asyście Procesyjnej – zarówno tej stałej, jak i doraźnej. Podziękowanie na ręce noszących obrazy, figury, baldachim oraz dzieci sypiących kwiatami i noszących różaniec. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu.

7. W ubiegły piątek swoje deklaracje przygotowania do bierzmowania złożyła 15. osobowa grupa młodzieży z klas VII.. Życzymy wytrwałości i systematyczności w tym przygotowaniu. Przypominamy o obowiązkowym uczestnictwie w niedzielnych Mszach św., codziennym różańcu i pierwszopiątkowej spowiedzi.

8. W piątek 30 września o godz. 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII i starszą na spotkanie formacyjne. Spotkanie jest obowiązkowe i związane także z weryfikacją listy kandydatów do bierzmowania.

9. Cieszymy się, że z naszej parafii pojedzie reprezentacja młodzieży na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem w Lizbonie. Rozpoczęły się już spotkania formacyjne w Mławie. Jako parafia chcemy wesprzeć młodzież w tym wyjeździe. Będziemy więc organizować różne akcje w celu pozyskania funduszy zarówno na wyjazd wakacyjny, jak i delegację do Lizbony. Pod koniec października chcemy zorganizować loterię fantową. W związku tym prosimy parafian o przynoszeni fantów – różnych drobnych przedmiotów na loterię. Można je umieszczać codziennie przed Mszą św. w kartonie pod chórem. Datę loterii ogłosimy w przyszłą niedzielę.

10. W miesiącu październiku kończymy zbiórkę ofiar na modernizację kościoła. Wyczytamy te osoby, które w 100% włączyły się w to przedsięwzięcie.

11. Intencje i ogłoszenia są umieszczone na naszej stronie internetowej, facebook’u oraz w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.