INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 lipca 2021 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu według rozpiski intencji.

2. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów przy bramie kościoła.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 10.00 i 12.00. Po Mszy o 12.00 procesja Eucharystyczna.

4. W poniedziałek 26 lipca doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny – patronki parafii i zabytkowego kościoła. Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) i 17.00 (dziękczynna za noszących imię patronki dnia – św. Anny). Po Mszy św. o godz. 17.00 biesiada i uroczysty koncert ku czci św. Anny. Wystąpią: Państwo Marta i Paweł Stawińscy, Pani Agnieszka Andrzejewska La Tija, zespół „Bene” i zespół „REVIA”. Przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Solenizantki są proszone o przyniesienie ciast na godz. 17.00.

5. We wtorek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:
– śp. Barbary PYDYN. Oprawionych będzie 25 Mszy św. – pierwsza 30 sierpnia o godz. 18.00.
– śp. Danuty CHARZYŃSKIEJ. Oprawione będą 32 Msze św. – pierwsza 20 sierpnia o godz. 18.00 (od Krystyny Brun).
– śp. Ligii SZPACZYŃSKIEJ.
– śp. Dariusza SOBIECKIEGO. Oprawionych będzie 14 Mszy św. – pierwsza 31 sierpnia o godz. 18.00 (od Marianny i Mirosława Sobieckich z rodziną).

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie 18 – 25 września. Osoby zainteresowane oraz już zapisane proszone są o odebranie dokumentacji wyjazdu.

8. Podczas niedzielnego kiermaszu w Strzegowie pod kościołem zebraliśmy dla Jagódki Jaskólskiej z Baboszewa 6910zł !!! Jest to wielkie zaskoczenie na ogromny plus!!! Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym, jak i biorącym udział w kiermaszu w imieniu Jagódki i jej rodziców bardzo dziękujemy!!! Pieniądze zostały wpłacone na fundację „Mam serce” i można to sprawdzić na stronie fundacji. Za przygotowanie ciast dziękujemy: Danucie Panfil, Halinie Jakubowskiej, Annie Wtulich, Małgorzacie Szwejkowskiej, Marii Żendarskiej, Milenie Wysockiej, Małgorzacie Szczepińskiej, Krystianowi Szczepińskiemu, Antoninie Szczepińskiej i Marii Szczepińskiej, Dagmarze i Laurze Dymek, Barbarze Sobieckiej, Damianowi Sobieckiemu i ich dzieciom, Jolancie Gralewicz, Małgorzacie Trzpiole, Barbarze Kowalewskiej, Agacie Sowińskiej, Katarzynie Bieńkowskiej, Teresie Tarce, Agnieszce Łebkowskiej, Annie Milewskiej, Martynie Kałwie, Agnieszce Miączyńskiej i Paniom, które należą do Koła Gospodyń Wiejskich w Mdzewie, Ewie Sztybor, Wiesławie Pepłowskiej od Koła Gospodyń Wiejskich w Strzegowie, Cukierni-Lodziarni Zakręcone, Katarzynie Łukaszewskiej, Małgorzacie Nowakowskiej, Ewie Sikorskiej, Krystynie Sikorskiej, Katarzynie Gumowskiej i Aleksandrze Gumowskiej, Agnieszce i Aleksandrze Piątek, Wiolecie i Łukaszowi Kocot, Wioletcie i Julii Cajc, Sylwii Bloch, Pawłowi Sobieckiemu, Wioletcie Cichockiej, Aleksandrze Ćwiek, Zenonie Wiśniewskiej, Milenie Chotomskiej, Lenie Banasiak, Julii Cichockiej, Zofii Kocot, Iwonie Melzackiej , Wiolecie Gralewicz, Cecylii Zarzyckiej, Marcie Zieleniewskiej, Dawidowi Zieleniewskiemu i Alicji Zieleniewskiej, i Państwu Modlińskim. Dziękujemy też za pomoc w pakowaniu. Dziękujemy również: -Panu Łukaszowi Gralewiczowi za rozstawienie namiotu na kiermasz. -Pani Marcie Walczak i Agnieszce Rusin za zrobienie smalcu na kiermasz. -Paulince Sobieckiej, Weronice Sobieckiej i Mateuszowi Sobieckiemu za przekazanie zabawek na kiermasz. -Panu Tomaszowi Stańczakowi, Pani Katarzynie Gumowskiej i Agnieszce Piątek za pomoc przy liczeniu pieniędzy i poświęcony swój czas. Dziękujemy również anonimowym darczyńcom. Dziękujemy organizatorce kiermaszu: Alicji Zieleniewskiej.

9. Dostępne są zdjęcia indywidualne i grupowe z sakramentu bierzmowania w cenie 5 zł za sztukę. Dochód ze zdjęć jest przeznaczony w 50% na remont kościoła i w 50% na fundusz wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane mogą odbierać zdjęcia w zakrystii. Za przekazanie zdjęć dziękujemy panu Janowi Zdunkiewiczowi.

10. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej, facebook’u i w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do polubienia i odwiedzania.