Ogłoszenia

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 MARCA 2018 R.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem poniedziałku.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

3. Poniedziałek w Uroczystość św. Józefa Msze św. o godz. 19.00.

4. Wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Środa spotkanie Akcji Katolickiej.

6. Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa: piątek godz. 17.30 (dzieci), godz. 20.00 (dorośli i młodzież. Kandydaci do bierzmowania przychodzą z indeksami);

– Gorzkie Żale: niedziela po Mszy św. o godz. 12.00;

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Dzieci przed Mszą św. o godz. 10.00 ustawiają się przy wejściu do zakrystii.

8. Dziś pod chórem można nabywać u ministrantów ręcznie robione palmy. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla LSO. Za pomoc w przygotowaniach i ofiarowane materiały dziękujemy Księdzu Proboszczowi, panu Mariuszowi Żendarskiemu oraz paniom: Annie Gumowskiej, Agnieszce Piątek, Danucie Zajączkowskiej i Katarzynie Gumowskiej.

9. W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
– Rdomir MATYSIAK, kawaler z Olszewa – Borzym, par. Żmijewo i Anna KRYSZTOFIAK panna ze Strzegowa, par. tut.
– Mirosław PIASECKI, wdowiec z Chądzyn Kruszych, par. Unieck i Mariola BARAŃSKA, wdowa z Radzimowic, par. tut.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława SOBIECKIEGO z Prusocina. Odprawione będą 22 Msze św. Pierwsza – 21 marca o godz. 17.30.

11. Dziękujemy za wpłaty na pielgrzymkę do Pragi. Przypominamy, że dziś upływa termin opłacenia drugiej transzy należności.

12. W niedzielę palmową w Płocku odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Płockiego. Zapraszamy do wyjazdu młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i osoby zaangażowane w parafii. Chętni mogą zgłaszać się do księdza prefekta. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt wyjazdu: 25 zł.

13. W ubiegły piątek grupa młodzieży z naszego Liceum uczestniczyła w pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Dziękujemy za pomoc w organizacji pielgrzymki pani Lidii Błazińskiej oraz młodzieży za godne reprezentowanie naszego Liceum i parafii.

14. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej i parafialnym facebook’u. Zapraszamy do polubienia i odwiedzania.