INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu według przyjętych intencji.

2. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny w Kościele. Dla tych, którzy identyfikują się z wiarą katolicką kończy się czas Komunii i spowiedzi wielkanocnej. Inaczej żyjemy w grzechu ciężkim.

3. Dziś 28 dzieci z klas IV odnawia Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Ważne wydarzenie dla rodziców i dzieci. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i kościoła na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję za dar ołtarza: biały klęcznik. Dzieci przychodzą na Msze św. o godz. 18.00 do piątku. Dziękuję Pani Katechetce Marii Żendarskiej i wychowawczyniom klas IV.

4. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 (we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 – możliwość spowiedzi).

5. Dziś o godz. 20.00 spotkanie modlitewne mężczyzn, a po nim spotkanie formacyjne dla Rycerzy św. Jana Pawła II na plebanii.

6. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast przygotowany przez rodziców i rodziny ministrantów, uczestników wyjazdu wakacyjnego nad morze oraz naszych przyjaciół. Po każdej Mszy św. za dobrowolną ofiarą będzie można nabywać zestawy ciast do niedzielnej kawy przy rodzinnym stole. Wszystkie osoby dobrej woli mogą wesprzeć kiermasz przygotowując ciasto. Podpisane ciasta prosimy dostarczyć na plebanię w sobotę między godziną 10.00 a 15.00. A wieczorem po Mszy o godz. 18.00 zapraszam do pomocy w krojeniu i porcjowaniu ciast.

7. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej, facebook’u i w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.