Ogłoszenia

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2023 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu według harmonogramu intencji.

2. Dzisiaj ks. Paweł Sobiecki wraz z Leną Banasiak dają świadectwo i dzielą się przeżyciami ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Dziękujemy.

3. Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona naszej Diecezji, dzieci i młodzieży oraz Patrona Szkoły Podstawowej w Strzegowie. O godz. 8.15 będzie odprawiona Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży. Poświęcenie przyborów szkolnych dzieci klas I, a w szkole pasowanie na uczniów, stosowny program i słodki poczęstunek dla wszystkich. Zapraszamy.

4. We wtorek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 comiesięczne spotkanie mężczyzn przy relikwiach niezłomnego kapłana bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Dziś powraca już do Strzegowa grupa parafian z trzydniowej pielgrzymki na Podlasie. Polecamy się modlitwie, szczególnie w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce.

6. W minioną sobotę około 60 uczniów dzieci i młodzieży uczestniczyło w Rostkowie i Przasnyszu w diecezjalnym spotkaniu z Patronem św. Stanisławem. Dziękuję Pani Katechetce, Rodzicom, Wolontariuszom z naszej parafii oraz dzieciom i młodzieży.

7. Dziękuję za delegacje z wieńcami dożynkowymi. Oprócz wieńca parafialnego były także wieńce KGW z Marysinka i KGW z Rydzyna Szlacheckiego.

8. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Włodzimierza DURACZYŃSKIEGO. Odprawionych będzie 16 Mszy św. od rodziny i uczestników pogrzebu, pierwsza – 5 października o godz. 18.00.

9. Jest już w przygotowaniu Kalendarz Parafialny na rok 2024. Będzie dostępny prawdopodobnie w październiku.

10. Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w męskim oblężeniu Jasnej Góry w sobotę 23 września. Zgłosiło się już około 30 mężczyzn. Zapraszamy kolejnych. Koszt wyjazdu 150 zł. Wpłaty regulujemy u ks. Proboszcza lub ks. Dariusza najpóźniej do 17 września. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 5.00 rano z parkingu przy kościele, powrót w późnych godzinach nocnych.

11. Osoby wyjeżdżające 29 września na spektakl „Chorus Opera” do Opery Narodowej w Warszawie najpóźniej do 20 września regulują opłatę za transfer w wysokości 70 zł.

12. Za tydzień podamy szczegółowe informacje dotyczące indeksów, spotkań i przygotowania do sakramentu bierzmowania.

13. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej, facebook’u i w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.