NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA
22 listopada 2020 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00. W tygodniu według rozpiski intencji.

2. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Służby Liturgicznej. Tym wspólnotom życzymy aby hasło „Króluj nam Chryste” wyzwalało siłę do dawania świadectwa chrześcijańskiego życia i owocnej pracy dla dobra Kościoła. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 jedenastu kandydatów zostanie włączonych do Służby Liturgicznej. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w świętej służbie. Podajemy również wyniki konkursu internetowego po prezentacji świętych.

3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

4. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów możemy nabywać Strzegowski Kalendarz Parafialny.

5. Dzisiaj ministranci i młodzież częstują gorącą grochówką. Dziękujemy sponsorowi Panu Gabrielowi Kowalskiemu. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz wakacyjny dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych.

6. Dziękujemy mężczyznom, którzy brali udział w modlitwie przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

7. Kandydatów do bierzmowania, młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację i modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych i ochronę życia poczętego w piątek 27 listopada o godz. 20.00.

8. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Od poniedziałku 30 listopada rozpoczynamy Msze św. roratnie o godz. 7.00. Ze względu na pandemię będą one odprawiane w kościele a nie w kaplicy.

9. Ofiary na remonty kościoła i plebanii wpłynęły z następujących miejscowości i ulic: Prusocin, Rydzyn przy szosie, Giełczynek, ul. Kościelna za „7”, św. Anny, Kościelna od Rydzyna, Akacjowa, Modrzewiowa, Wyzwolenia c.d., Leszczynowa, Ciechanowska od Kuskowa.

10. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Ryszard KWIATKOWSKI, kawaler ze Strzegowa i Kamila WACHOL, panna ze Strzegowa.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Józef BŁAZIŃSKI, odprawionych będzie 7 Mszy św. – pierwsza 14 grudnia, godz. 18.00; śp. Tadeusz SOKAL, odprawionych będzie 8 Mszy św. pierwsza – 17 grudnia, godz. 18.00; Jadwiga KĘDZIERSKA, odprawionych będzie 28 Mszy św. – pierwsza 15 grudnia, godz. 18.00 (od państwa Dwórzników).

12. W dniu 4 grudnia 2020 r. (piątek) od godz. 11.30 w przychodni „El Med” w Strzegowie przy Placu Wolności 35 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, USG nerek, USG piersi, USG płuc oraz echo serca. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie USG Doppler Color. Badania są odpłatne. Cena jednego badania – 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

13. Ewangelia niedzielna, intencje i ogłoszenia są umieszczone na naszej stronie internetowej, facebook’u oraz w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.