INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
15 sierpnia 2021 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu o godz. 18.00.

2. Jutro największa uroczystość Maryjna – Wniebowzięcie NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Stąd poświęcenie tegorocznych kwiatów, ziół i zbóż podczas każdej Mszy św. Jutro także Święto Wojska Polskiego i 102. Rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięstwa polskiej armii nad bolszewikami. Szczególne uświetnienie uroczystości na Sumie. Oprawa muzyczna „TAK dla Rodziny”. Będziemy też mogli podziwiać wystawę ikon (w Sali katechetycznej). Zapraszam tych, co nie są na urlopach i nie wyjechali na weekend. Trochę tej kultury nam się należy.

3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

4. W piątek 19 sierpnia o godz. 20.00 spotkanie modlitewne dla mężczyzn przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

5. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia Dożynki Diecezjalne w Popowie Kościelnym. Dziękuję Państwu Schodowskim za przygotowanie wieńca dożynkowego, a Państwu Antoszewskim za transport.

6. Dziękuję też Akcji Katolickiej za przygotowanie jutrzejszego posiłku dla osób z fundacji „TAK dla Rodziny”.

7. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w Apelu Jasnogórskim od 6 do 13 sierpnia. Na początku było nas niewiele, ale wczoraj swoją obecnością pokazaliśmy, że jest w nas siła.

8. Dzisiaj w godzinach porannych weszła na Jasną Górę 41. Płocka Pielgrzymka. Dziękuję państwu Kowalskim (Agnieszce i Sławkowi), Katarzynie i Aleksandrze Romanowskim, Agnieszce Czaplickiej oraz Mateuszowi Lampkowskiemu za modlitwę i reprezentowanie naszej parafii.

9. Informujemy, że wszystkie miejsca na wyjazd do „Energylandii” są już zajęte. Dziękujemy naszym ofiarodawcom wspierającym ten wyjazd, a są to następujące instytucje i osoby: ks. Józef Błaszczak, Wójt Gminy Strzegowo, Bank Spółdzielczy w Strzegowie, Magdalena Cichocka, Marcin Kubiński, sklep Lewiatan, Wanda Grzmocińska, Dariusz Charzyński, Daria Gawryszewska, Ilona Zarzycka.

10. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej, facebook’u i Biuletynie. Zapraszamy do czytania i rozważania.