INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 czerwca 2018 R.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o godz. 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu o 18.00.

2. Dziś w naszej parafii kiermasz ciast. Po każdej Mszy św. u ministrantów można zakupić świeże i pyszne ciasta domowego wypieku. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny dla ministrantów. Przy stoisku jest również możliwość degustacji miodów od Państwa Rakowskich i Melzackich – naszych miejscowych pszczelarzy oraz niektórych wypieków. Dla dzieci drobne upominki. Zapraszamy.

3. Za dostarczenie ciast dziękujemy Paniom: Kowalewskiej, Gawryszewskiej, Pauba, Sokół, Piątek, Gumowskiej, Otowskiej, Łebkowskiej (mamie i babci), Papierzyńskiej, Wróblewskiej, Merchel, Parzuchowskiej, Skawińskiej, Żendarskiej, Bladowskiej, Szczepińskiej, Szóstek, Klonowskiej, Rusin, Schodowskiej, Zarzyckiej, Sowińskiej, Melzackiej, Kubińskiej, Zarzyckiej, Sinkiewicz, Trzpioła, Kalitowskiej i Romanowskiej. Za pomoc w przygotowaniu pakietów dziękuję Paniom: Agnieszce Piątek i Katarzynie Gumowskiej oraz ze Służby Ołtarza: Aleksandrze Gumowskiej, Aleksandrze Piątek, Szymonowi Paubie, Pawłowi Sokołowi, Miłoszowi Papierzyńskiemu, Jakubowi Łebkowskiemu, Nikoli Urbańskiej i Agnieszce Łebkowskiej.

4. Część ofiar z dzisiejszej tacy będzie przeznaczona na duszpasterstwo młodzieży w Diecezji Płockiej w związku z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki.

5. W poniedziałek w naszej parafii rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Powitanie relikwii w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 (zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych). Wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na Apel. We wtorek o godz. 8.15 Msza św. dla młodzieży z Liceum i Gimnazjum, o godz. 10.00 Msza św. dla dzieci. Wtedy będzie możliwość ucałowania relikwii. Pożegnanie relikwii we wtorek o godz. 16.00.

6. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.15 dla Liceum i Gimnazjum oraz w piątek o godz. 8.15 dla Szkoły Podstawowej. Spowiedź w czasie nabożeństw w poniedziałek i wtorek.

8. W ubiegłą sobotę Biskup Płocki Piotr Libera odznaczył medalami dwóch naszych ministrantów: Łukasza Gralewicza – ministranta z najdłuższym stażem oraz Piotra Zarzyckiego – najlepszego ministranta w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy.

9. Nasz chór parafialny przebywa obecnie wraz z Księdzem Proboszczem na Warsztatach Muzyki Liturgicznej w Czerwińsku nad Wisłą.

10. W najbliższą sobotę 33-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Liturgicznej Służby Ołtarza wyjeżdża na wczasorekolekcje w Bieszczady. Życzymy im dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

11. W ubiegłą niedzielę odbyła się uroczystość poświęcenia pól i krzyża z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom. Ksiądz Proboszcz dziękuje także za pamięć i życzenia z okazji Jubileuszu 40-lecia kapłaństwa.

12. Intencje, ogłoszenia i bieżące informacje znajdują się także na stronie internetowej i parafialnym facebook’u. Zapraszamy do polubienia i odwiedzania.