INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
27 listopada 2022 r.

1. Msze św. dzisiaj i za tydzień o 8.30, 10.00 i 12.00, w tygodniu o 7.00 i 18.00.

2. Dziś pierwsza niedziela adwentu. Adwent jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i przypomnieniem o powtórnym przyjściu Pana Jezusa na ziemię. Zachęcamy do osobistych dobrych postanowień i czujności, by godnie i radośnie przygotować się na tegoroczne święta Narodzin Chrystusa. W czasie adwentu Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. W soboty śpiewać będziemy godzinki. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież (kandydaci do bierzmowania z indeksami) i dorosłych. Msze i nabożeństwa odprawiane będą w kościele. Niech przygotuje nas też udział w niedzielnych Mszach, a także rekolekcjach adwentowych, które w dniach 16, 17 i 18 grudnia poprowadzi ks. Krzysztof Ruciński – diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca adoracja po Mszy św. o 10.00 i 12.00.

4. We wtorek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie lektorów na plebanii.

5. Pierwszy piątek miesiąca – adoracja i spowiedź od godz. 17.30, Msza św. o 18.00. Wyjazdy do chorych z racji na spowiedzi w parafiach są przełożone na czas rekolekcji adwentowych.

6. Pierwsza sobota miesiąca – różaniec Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS na stół wigilijny. Małe świece 10 zł, duże 15 zł.

8. Z przyczyn od nas niezależnych Strzegowski Kalendarz Parafialny będzie dostępny dopiero od przyszłego tygodnia. Koszt 15 zł. Dochód przeznaczony jest na fundusz wakacyjny dla ministrantów i młodzieży angażującej się przy parafii oraz dofinansowanie dla reprezentacji wyjeżdzającej na Światowe Dni Młodzieży.

9. Za tydzień poświęcimy opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Będzie można je nabywać w zakrystii.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława NICGORSKIEGO, odprawionych będzie 11 Mszy św. – pierwsza 16 grudnia o godz. 18.00 od brata Ryszarda z rodziną.

11. Ewangelia niedzielna, intencje i ogłoszenia są umieszczone na naszej stronie internetowej, facebook’u oraz w Biuletynie Parafialnym. Zapraszamy do czytania i rozważania.